2041

Netradicinė pamoka 7-okams VDU Kauno botanikos sodo rūmuose (2018-12-12)

Šių metų gruodžio 12 d. Užusalių mokyklos septintos klasės mokiniai su tikslu atskleisti rūgštinių ir šarminių tirpalų spalvų kaitos paslaptis bei ištirti skirtingo tankio tirpalų savybes, vyko į VDU Kauno botanikos sodo rūmus. Juose veikia į moksleivius orientuota mokslinių tyrimų laboratorija, kuri vadinasi “NSO”. Šios laboratorijos pavadinimas yra kilęs iš lotynų kalbos („Gamtos mokslai visiems”). Ši laboratorija žaismingai padeda jauniesiems lankytojams ieškoti įvairių gamtos mokslų žinių – ne tik botanikos ir zoologijos, bet ir paleontologijos, chemijos, biochemijos, ląstelės biologijos, fizikos , biofizikos, aplinkotyros.

Mokyklos mokiniai vadovaujant VDU lektorei, aiškinosi, kas yra medžiagų tankis, kuo skiriasi rūgštys nuo šarmų bei kaip ir kur šios medžiagos naudojamos buityje. Praktinių bandymų metu kiekvienas mokinys tapo tyrėju: į mėgintuvėlius pylė skirtingo tankio bei spalvų tirpalus ir stebėjo, kaip jie nusistovi. Taip pat turėjo galimybę pabūti “magais”: maišė tirpalus, kurie po sumaišymo keitė spalvą. Besibaigiant praktiniams užsiėmimams mokiniams buvo parodyta taip laukta vandenilio peroksido ir kalio jodido reakcija, dar vadinama “Dramblio pasta”. Praktinių darbų pabaigoje vyko trumpas apibendrinimas.

Po praktinių užsiėmimų mokiniai jautėsi pakiliai: pasisėmę žinių, įgiję praktinių įgūdžių ir kupini įspūdžių.

Chemijos – biologijos mokytojas Vygandas Marozas